پنجشنبه , 4 مرداد 1403

برای واردات ارزان و پرسود از کجا مشورت بگیریم

بازرگانان سرزمین ما از زمان‌های گذشته تاکنون با واردات کالاهای مختلف از چین سود بسیاری به دست آورده‌اند. اگر دقت کنید امروزه اکثر کسب‌و‌کارهای موفق مثل فروش گوشی یا فروشنده لوازم آرایشی اقدام به واردات می‌کنند. اینکه واردات همیشه پرسود بوده بحثی نیست؛

اما آیا برای اینکه خود فرایند وارد کردن کالا نیز با ارزان‌ترین روش ممکن انجام شود، پیشنهادی دارید؟ آیا می‌دانید می‌توان برای واردات ارزان کالا مشورت گرفت؟ اما از کجا باید مشورت بگیریم؟ همه این سؤال‌ها قرار است در ادامه پاسخ داده شود. پس نگران نباشید و تا پایان مقاله صبر کنید.

برای اطلاع از راهنمای واردات از چین با شرکت بازرگانی معتبر وانیکس کلیک کنید.

اجناس خود را از کجا وارد کنیم؟

سوال مهمی که در مقوله واردات باید پاسخ داده شود این است که در مرحله اول اجناس خود را از کجا وارد کنیم؟ برای اینکه بتوان یک سود درست حسابی در واردات داشت لازم است که اجناس یا از کشوری وارد شود که قیمت کالاهای فروشی در آن بسیار پایین باشد، یا اینکه انجام مراحل واردات از آن کشور با کمترین هزینه ممکن انجام گیرد.

به طور کلی اولین هدف تجاری تجار ایرانی برای واردات کالا کشور چین است. این کشور با تولید کالاهای مورد نیاز بسیاری از کشورها در مقیاس وسیع و با کمترین قیمت توانسته بازار فروش بسیار عظیمی در خارج از مرزهایش فراهم کند. این بازار فروش شامل بازار داخلی کشور ایران هم می‌شود.

از طرفی در فرایند واردات کالا از شهرهای حاشیه خلیج فارس، طبق قوانین گمرکی ایران، وارد کردن کالا از دبی بدون گمرک نیز می‌تواند سودآور باشد. به این صورت که شما تا یک سقف مشخص جنس از دبی وارد ایران کنید، از پرداخت حق گمرکی معاف خواهید بود.

از دست ندهید
حفظ حریم خصوصی در واتساپ با شماره مجازی آمریکا

همچنین نزدیکی دبی باعث شده که بتوان کارهای انتقال اجناس به داخل ایران را با کمترین هزینه ممکن انجام داد. پس واردات از چین و دبی جزو ارزان‌ترین گزینه‌ها هستند. اما جدای از این موضوع، مراحل واردات کالا کدام است و برای انجام آن باید از کجا مشورت گرفت؟

مراحل واردات کالا به ایران

به طور کلی وارد کردن کالا به داخل ایران از هر کشوری، نیازمند طی‌کردن مراحلی مشخص است. این مراحل برای انواع تجارت بین‌المللی یکسان بوده و وابسته به اینکه از کجا کالا وارد کنید، نیست. اولین مرحله انتخاب کالاهای مورد نظر و اقدام برای خرید آن‌هاست. فرضاً شما بخواهید گوشی هوشمند وارد کنید.

برای این کار لازم است در ابتدا یک پیش فاکتور تهیه کنید که در آن قیمت اجناس، تعداد و چگونگی پرداخت هزینه مشخص گردد. سپس پیش فاکتور باید به‌طرف (فرضاً چینی) تحویل داده شده و آن‌ها آن را تایید کنند. بعد از تایید شرکت فروشنده، نوبت به انتقال اجناس به گمرک کشور مورد نظر می‌رسد. سپس گمرک کشور چین با بررسی و تایید کالا، اجازه انتقال آن‌ها به داخل کشور را می‌دهد. 

بعد از دریافت مجوز برای واردات کالاهای خریداری شده باید از طریق دریایی، هوایی یا خشکی اجناس را به ایران انتقال داد. عموما برای این کار راه انتقال هوایی انتخاب می‌شود، چرا که هم سریع‌تر انجام شده و هم امن‌تر است. بعد از انتخاب نوع انتقال و ارسال اجناس، کالاها به گمرک ایران تحویل داده می‌شود. با تحویل کالاها به گمرک ایران شما باید با مدارک مشخصی مثل بارنامه، پیش فاکتور و کارت بازرگانی به گمرک رفته و با پرداخت مبلغی، اجناس را ترخیص کنید.

از دست ندهید
آموزش نصب، راه اندازی و استفاده از سیم‌کارت در لپ تاپ

مشاوره واردات رایگان وانیکس

حال که دانستیم برای واردات کالا باید از چه کشورهایی اقدام کرد و چه مراحلی را گذراند، لازم است تا جایی را هم که می‌توان برای واردات از آن مشورت گرفت، معرفی کنیم. شما قبل از اقدام لازم است از یک شرکت بازرگانی مشورت بگیرید. یک شرکت بازرگانی معتبر مثل وانیکس که دارای تجربه فراوان در این امر است می‌تواند شما را به‌خوبی راهنمایی کرده و بهترین نقشه راه را برای شما ترسیم و عملی کند.

بهترین مشاوره واردات و بازرگانی کلیک کنید.

در واقع اگر از شرکت بازرگانی وانیکس مشورت بگیرید، نه‌تنها مشخص می‌شود که برای واردات ارزان باید چگونه عمل کنید، بلکه انجام مراحل نیز توسط عوامل و روابط این شرکت انجام شده و دیگر نیازی نیست که تا کشور مورد نظر سفر کنید.

حمل و نقل کالا از چین با وانیکس

برای اجرای واردات ارزان بهترین مقاصد یکی کشور چین است (چون اجناس آن ارزان است) و شهر دبی (به خاطر کوتاه بودن مسافت و معافیت پرداخت حق گمرکی). اما برای اینکه بتوان حمل‌ونقل کالای ارزانی از چین داشت چه‌کار کنیم؟ یکی از موارد بسیار مهمی که در مشورت با وانیکس برای شما توضیح داده می‌شود، حمل‌ونقل ارزان کالا از چین است.

برایحمل و نقل کالا از چین به ایران با کارگو معتبر وانیکس در سریع ترین زمان و با کمترین هزینه کلیک کنید.

روش کار هم انتقال اجناس با هواپیمای باربری بین‌المللی که کارگو نام دارد است. در واقع شرکت وانیکس با سپردن کالاها به کارگو موجود در چین کار انتقال اجناس شما را به داخل ایران، با ارزان‌ترین روش ممکن انجام خواهد داد. 

از دست ندهید
بهترین سرویس استریم موسیقی چیست؟

پیشنهاد ما به شما

اتصال لپ تاپ به تلویزیون

آموزش اتصال لپ تاپ به تلویزیون + نکات مهم قبل اتصال لپ تاپ

آیا تا به حال تجربه جستجو در اینترنت را با صفحه نمایش بزرگی مثل تلویزیون …

دیدگاهتان را بنویسید