چهارشنبه , 9 خرداد 1403
سیم‌کارت در لپ تاپ

آموزش نصب، راه اندازی و استفاده از سیم‌کارت در لپ تاپ

همه دوست دارند که لپ تاپ‌ها مثل تلفن‌های همراه کار کند، زیرا تلفن‌های هوشمند به سادگی و به سرعت اطلاعات را منتقل می‌کنند. وقتی از خانه دور هستید می‌توانید به راحتی از طریق هات‌اسپات و اتصال به اینترنت گوشی داده‌ها را جا به جا کنید. خبر خوب اینکه می‌توانید با نصب سیم کارت مراحل انتقال داده را در لپ‌تاپ هم به راحتی انجام دهید. اما نصب سیم‌کارت روی لپ‌تاپ‌های برندهای مختلف متفاوت است. چیزی که اکثرا نمی‌دانند این است که بیشتر لپ‌تاپ‌ ها، پورت سیم کارت دارند. حالا سوال اینجا مطرح می‌شود که از کجا بفهمیم لپ تاپ سیمکارت می‌خورد یا خیر و چگونه سیم کارت را در لپ‌تاپ نصب کنیم. نصب سیم کارت روی لپ تاپ لنوو، چیپ فعالسازی سیم کارت لپ تاپ های صنعتی hp و موارد مرتبط دیگر را اینجا بیابید.


فهرست مطالب


ماژول سیم کارت لپ تاپ چیست؟

برخی از لپ‌تاپ ها دارای ماژول سیمکارت هستند که می‌توانید با قرار دادن سیمکارت در آن ماژول یا اسلات از قابلیت هایی مثل اتصال به اینترنت با سیم کارت استفاده کنید.

یکی از عواملی که نصب سیم کارت در لپ تاپ برای کاربران عادی موضوعی دور از تصور است، مخفی بودن محل قرار گرفتن ماژول سیم کارت است. جایگاه قرار گرفتن ماژول سیم کارت لپ تاپ اکثر برندهای تولید کننده در زیر قاب باتری لپ تاپ است.

سیم‌کارت در لپ تاپ

البته شاید در لپ تاپ های گوناگون جای قرارگیری ماژول مذکور متفاوت باشد. ولی معمولا در 99 درصد اوقات می توانید در قاب پشتی لپ تاپ جای سیم کارت را بیابید. به هرحال نباید انتظار داشت مثل گوشی موبایل، یافتن ماژول سیم کارت برای فعالیت سیم کارت در لپ تاپ کافی است. نصب سیم‌کارت روی لپ تاپ یک پروسه ی فنی دارد.

از دست ندهید
حفظ حریم خصوصی در واتساپ با شماره مجازی آمریکا

چگونه مطمئن شویم که لپ تاپ، پورت سیم‌کارت دارد؟

برای اینکه بررسی کنید که لپ تاپ، پورت سیم کارت دارد یا خیر مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. ابتدا دو طرف لپ تاپ را ببینید و لوگوی سیم کارت (یک فلش رو به بالا) را جستجو کنید
 2. باتری لپ تاپ را بررسی کنید . بیشتر لپ تاپ های جدید فضایی برای قرار دادن سیم کارت بین کیس لپ تاپ و باتری دارد

پورت سیم کارت لپ تاپ اغلب در قسمت قاب باتری قرار گرفته است اما برای اینکه مطمئن شوید مراحل بالا را طی کنید.

نصب و قرار دادن سیم‌کارت در لپ تاپ چگونه است؟

نصب سیم کارت در لپ تاپ کار سختی نیست. کافی است به نکات کلیدی گفته شده در این مقاله دقت کنید تا به آسانی مراحل نصب سیم کارت روی لپ تاپ را دنبال کنید.

 1. اول باید با مراجعه به سایت سازنده لپ تاپ مطمئن شوید که لپ تاپ شما از سیم کارت پشتیبانی می‌کند.
 2. سپس از سایت سازنده لپ تاپ درایور مربوط به ماژول سیم کارت را دانلود و نصب کنید.
 3. لپ تاپ را خاموش کرده و سپس آداپتور AC و تمام کابل ها را از آن جدا کنید.
 4. صفحه لپ تاپ را ببندید و لپ تاپ را برگردانید.
 5. باتری را در بیاورید.
 6. سیم کارت را در شکاف کارت قرار دهید. همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است.
 7. باتری را بگذارید. لپ تاپ را به حالت اول برگردانید و کابل ها را دوباره وصل کنید.

چگونگی حذف و برداشتن سیم‌کارت در لپ تاپ

برای انجام این کار همان مراحل بالا را انجام دهید.

از دست ندهید
معرفی مشاغل مرتبط با صنعت پزشکی

توجه داشته باشید:
هرگز سیم کارت را در حالی که لپ تاپ روشن است وارد نکنید یا برندارید . انجام این کار ممکن است باعث آسیب به سیم کارت و همچنین سیم کارت خوان لپ تاپ شود.

آموزش فعال سازی سیم‌کارت در لپ تاپ

اسلات سیم کارت در بعضی از لپ تاپ ها وجود دارد. بیشتر مواقع این اسلات ها به صورت پیش فرض فعال نیستند و در صورت استفاده از سیم کارت امکان اتصال به شبکه های همراه وجود ندارد. در این وضعیت برای فعال کردن این قابلیت، شما باید کارت (wireless wide area network) یا به اختصار کارت wwan ویژه لپ تاپ را خریداری کرده و به دستگاه وصل کنید.

به بیان دیگر برای فعال کردن سیم کارت در لپ تاپ به یک کارت WWAN احتیاج دارید. این کارت در همه لپ تاپ ها وجود ندارد و فقط یک اسلات سیم کارت در نظر گرفته شده است. پس باید این کارت را به صورت جداگانه بخرید. با قرار دادن سیم کارت در اسلات و فعال کردن کارت WWAN، جستجو برای یافتن شبکه های تلفن همراه شروع شده و به طور خودکار به شبکه اینترنت متصل می شود.

اگر لپ تاپ تان WWAN ندارد

لپ تاپ هایی که WWAN ندارند و فقط اسلات سیم‌کارت دارند فقط از سیم کارت های مخصوص به خود پشتیبانی می کنند. شرکت هایی مانند AT&T و Sprint در آمریکا از این دسته شرکت ها هستند. به عبارتی لپ تاپ های مختلف تنها از اپراتورهای کشور سازنده ی کارت پشتیبانی می کنند.

اتصال به اینترنت با استفاده از سیم کارت در ویندوز 10 برای بار اول

پس از اینکه مطمئن شدید لپ تاپ شما سیم کارت می‌خورد و کارت WWAN دارد یا خریداری کرده اید به تنظیمات ویندوز برای اتصال می‌پردازیم.

از دست ندهید
بهترین سرویس استریم موسیقی چیست؟

اگر لپ تاپ Windows 10 شما سیم کارت یا eSIM ندارد ، می توانید با اتصال یک دستگاه تلفن همراه به شبکه تلفن همراه متصل شوید. در هر صورت ، برای اتصال باید حتما یک بسته اینترنت از یک اپراتور تلفن همراه داشته باشید.

 • نماد شبکه را در گوشه سمت راست پایین تسک بار انتخاب کنید و سپس نماد شبکه تلفن همراه را که در لیست ظاهر می شود را انتخاب کنید. اغلب ، نام اپراتور تلفن همراه خود را در کنار نماد شبکه تلفن همراه مشاهده می کنید.
 • اگر گزینه Let Windows keep me connected تیک نخورده بود، Connect را انتخاب کنید. اگر تیک خورده باشد ، وقتی به نوع دیگری از شبکه مانند Wi-Fi یا Lan متصل نیستید ، به طور خودکار به اینترنت تلفن همراه متصل می شوید.
 • در صورت درخواست ، نام کاربری ، رمز عبور و نام نقطه دسترسی (APN) را تایپ کنید.

تنظیمات APN سیم‌کارت در لپ تاپ چگونه است؟

برای فعال سازی سیم‌کارت در لپ تاپ پس از قرار دادن سیم کارت بستگی به نوع اپراتور سیم کارت (می تواند همراه اول، ایرانسل رایتل باشد)، تنظیماتی به نام APN وجود دارد که باید در ویندوز با انجام گام های زیر صورت پذیرد:

توجه داشته باشید باید این مشخصات تنظیمات APN را از اپراتور تلفن همراه خود بگیرید.

 1. در بخش تنظیمات (Settings) به قسمت Network & wireless سپس Cellular & SIM و به منوی SIM settings بروید.
 2. گزینه Advanced Options را انتخاب کنید.
 3. سپس گزینه + Add APN را انتخاب کنید.

در نهایت در صفحه باز شده مشخصات APN اپراتور خود را وارد کنید و گزینه SAVE را انتخاب کنید.

از دست ندهید
خرید یوان علی پی با وانیکس

نصب سیم‌کارت لپ تاپ چه کاربردی دارد؟

همانطور که در بالا اشاره کردم، استفاده از سیم کارت به شما کمک می‌کند که همیشه بتوانید به سادگی و در کوتاه ترین زمان ممکن اطلاعات را با دیگران به اشتراک بگذارید به این ترتیب در وقت و پول تان صرفه جویی می‌کنید. از طرف دیگر سیم‌کارت، محدودیت‌ها را از بین می‌برد و به این ترتیب می‌توانید در بیش از 200 کشور دنیا بدون پرداخت کمترین هزینه‌ای از آن استفاده کنید. همچنین نیازی به تغییر شماره تماس ندارید به راحتی با شماره موجود می‌توانید با دیگران در ارتباط باشید. سیم کارت‌ها وابستگی شما را به وای‌فای کم می‌کند زیرا می‌توانید به راحتی از طریق شبکه تلفن همراه خود به اینترنت وصل شوید. و البته در سفرها کاربردهای زیادی دارد، زیرا به راحتی با یک سیم کارت می‌توانید کار کنید و نیاز نیست سیم کارت محلی خریداری کنید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با آموزش نصب، راه اندازی و استفاده از سیم‌کارت در لپ تاپ آشنا شدید. همچنین از راه اندازی تمام مراحل آن آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

پیشنهاد ما به شما

خرید یوان علی پی با وانیکس

از خواندن جمله خرید یوان علی پی چه چیزی در ذهن شما نقش می‌بندد؟ اینکه …

دیدگاهتان را بنویسید